Bir bardak su hayatınızı büyük ölçüde etkiliyor!

Öğeyi Oyla
(0 oy)

DEPRESYON

Stres, gerginlik ve un hafiflemesinde etkili olan su, aynı zamanda uykunun düzene girmesine de yardımcı olur. Ayrıca uykunun kalitesini de arttırır. Yorgunluk hissini ortadan kaldırabilir.

CİLT BAKIMI

target="_blank" href="http://www.sabah.com.tr/haberleri/su-icmek" target="_blank" rel="tag">Su içmek yaşlanmaya karşı oldukça etkilidir. Cildi yumuşatır ve gençleştirir. Nem ihtiyacı karşılanan cilt, kuruluktan kaynaklanan çatlamaları yaşamaz, böylece elastik yapıda kalır. Sutüketimi sayesinde vücuttan toksin atılır, böylece akne ve leke sorunu da büyük ölçüde ortadan kalkar.

KALP-DAMAR SAĞLIĞI

Yeterli su tüketimi kalp ve beyin damarlarında oluşabilecek pıhtılaşmayı önleyebilmektedir. Kan akışının, kanın yoğun kıvamından kaynaklı olarak zorlaşması, birçok hastalığa ve kalp krizine davetiye çıkarır. Su tüketimi kanı sulandıracağı için olası pıhtılaşmanın da önüne geçecektir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ

Su içmek, ni güçlendirerek enfeksiyonların ve kanser hastalıklarının önüne geçmeye yardımcı olur. Ayrıca zararlı maddelere duyulan bağımlılığı da büyük ölçüde azaltır.

VÜCUDUN SORUNSUZ ÇALIŞMASI

Yeterli su tüketimi, ısınma ve soğuma (terleme) için kan dolaşımını aktif tutmada önemlidir. Tüm vücut fonksiyonlarının ve zihnin etkili bir şekilde bütünleşerek çalışmasında bir bardak suyun etkisi göz ardı edilemez. Su içmenin vücut için önemi Alzheimer, Parkinson, multiple skleroz gibi hastalıkların ortaya çıkmasını büyük ölçüde etkilemesinden anlaşılabilir. Su içmenin yeni bir görevi daha keşfedildi

AĞRILAR VE SANCILAR

Regl öncesi ağrıyı ve ateş basmasını hafifleten en kolay yöntem su içmektir. Bunun yanında kan dolaşımını düzenlediği ve metabolizmayı çalıştırdığı için farklı türden ağrılara da iyi gelmektedir. Yaraların çabuk iyileşmesinde, su tüketiminin faydası son derece büyüktür.

GÖZLER

Nemsiz kalan gözler mat durur. Düzenli ve yeterli miktarda su tüketimi gözlere canlılık ve parlaklık verir. Aynı zamanda gözlerin görüş gücünü de arttırır. Su tüketimi glokomdan yani göz tansiyonundan korunmada da rol sahibidir.