Подробнее на сайте: http://health-treatment.ruGo to top of pagehttp://kupil-jilie.ruGo to top of pagehttp://body-treatment.ru http://my-houseroom.ru http://dohodok.ruhttp://choose-house.ruhttp://tryjoomla.nethttp://maintain-health.ruhttp://repair-dwelling.ruhttp://java-code.ruGo to top of pagehttp://grand-finance.ru
http://leadnews.ru http://joomspider.comhttp://my-immobility.ruhttp://buy-immobility.ru

Twitter'dan sığınmacılara destek

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Apple ve Google gibi teknoloji devlerine katılan bazı popüler şirketler, ABD Başkanı Barack Obama'nın sığınmacılara yardım çağrısına yanıt vererek, iç savaştan kaçan Suriyelilere bağış toplamak amacıyla çeşitli kampanyalar başlattı.

İnternet üzerinden market teslim

hizmeti veren Instacart, yine internet ortamında projelere katılımcı finansman desteği sağlayan "kitle fonlama platformu Kickstarter" ve oda paylaşım sitesi Airbnb, Ortadoğu ve Avrupa'da giderek artan Suriyeli sığınmacılara yardım etmek için farklı kampanyalar başlattıklarını duyurdu.

ABD yönetimi, sığınmacı krizinde bugüne kadar 4 buçuk milyar dolar yardımda bulunurken, Başkan Obama, dün şirketleri, sivil toplum kuruluşlarını ve Amerikan halkını sığınmacılar için ellerinden geleni yapmaya çağırdı. Obama, sivil toplum kuruluşlarıyla vatandaşların, sığınmacıların güvenli bölge bulmasına yardımcı olabileceklerini söyledi.

Kickstarter, bir yardım kampanyası için Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile ortaklık yaptığını bildirdi. Topluluk fonlama servisi normalde kar amacı gütmeyen kampanyalara destek vermezken, Obama'nın çağrısına kulak veren şirket yöneticileri, bu seferlik özel bir istisna yapmış oldu.

Instacart da siteden çıkış yaparken kullanıcılarından bağışta bulunmasını istiyor. Bağış parası, sığınmacılara gıda yardımında bulunmak için kullanılacak.

Aynı şekilde Twitter, kullanıcılarının bir düğmeye tıklayarak kampanyalar için bağışta bulunmalarını, Airbnb de sığınmacı krizinden en fazla etkilenen bölgelerdeki yardım görevlilerine ücretsiz konaklama sağlayacağını duyurdu.

Son haftalarda Apple ve Google sığınmacılar için bağış toplama kampanyaları başlatmıştı. Facebook da geçen ay sonunda sığınmacı kamplarında bedava internet erişimi sağlamayı planladığını duyurmuştu.

Okunma 1218 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Ekim 11 2015

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Facebook

Twitter