Подробнее на сайте: http://tryjoomla.net
http://leadnews.ru http://my-houseroom.ruhttp://buy-immobility.ruGo to top of pagehttp://repair-dwelling.ruhttp://joomspider.com
http://java-code.ruhttp://my-immobility.ruhttp://grand-finance.ruhttp://kupil-jilie.ru http://health-treatment.ru
http://choose-house.ru
http://maintain-health.ruhttp://body-treatment.ru http://dohodok.ru

Teknoloji & Bilim 6

Ocak 14 2016 0

İlişkili Haberler

  • Uzay yürüyüşlerini kolaylaştırmak için 1,7 milyon dolarlık optik sist 
     

Uzmanlar şimdiye kadarki en büyük yıldız patlamasının gözlendiğini duyurdu. Süpernova da denilen yıldız patlaması, Güneş'ten 570 milyar kat daha parlak ışık saçtı. 

Süpernova'ya ilişkin gözlem verileri saygın bilim dergilerinden "Science"da yayımlandı. 
 
Dünya'dan yaklaşık 3,8 milyar ışıkyılı uzaklıktaki Süpernova, ilk kez geçen yıl haziran ayında gözlenmişti.  
 
Süpernova'nın şimdiye kadar görülmemiş boyutları uzmanları şaşırttı. Enerjisi biten büyük yıldızların patlama anına Süpernova deniyor. 
 
2011 Nobel Fizik Ödülü, Süpernova patlamalarıyla evrenin giderek artan bir hızla genişlediğini keşfeden Saul Perlmutter (ABD), Brian P. Schmidt, (ABD/Avustralya) ve Adam G. Riess'e (ABD) verilmişti.

 
Ekim 07 2015 0

Nobel Kimya Ödülü'nü 3 bilim insanı kazandı. Bu isimlerin arasında Prof. Dr. Aziz Sancar da yer aldı. Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan diğer isimler İsveçli Tomas Lindahl ve ABD'li Paul L. Modrich oldu. Sancar, Orhan Pamuk'tan sonra Nobel alan ikinci Türk oldu.

Ekim 07 2015 0

Apple ve Google gibi teknoloji devlerine katılan bazı popüler şirketler, ABD Başkanı Barack Obama'nın sığınmacılara yardım çağrısına yanıt vererek, iç savaştan kaçan Suriyelilere bağış toplamak amacıyla çeşitli kampanyalar başlattı.

İnternet üzerinden market teslim

Ekim 07 2015 0

>Yeni teknolojiler üreten firmaların katıldığı, üç gün sürecek "South Summit" zirvesi İspanya'nın başkenti Madrid'de başladı. Zirve çerçevesinde 175 konferans verilecek.

Eylül 21 2015 0

Zaman zaman ilginç sorular gelebildiğini dile getiren Özışık, şöyle konuştu:

"En çok sorulanlardan biri 'Gördüğümüz evren nasıl oluştu?' oluyor. Basit şekilde 'büyük patlama' konusunda bilgi veriyoruz. Her şeyin tek bir nokta içinde olduğunu

Eylül 21 2015 0

Otomasyon alanında yaptığı çalışmalar ile adını duyuran Japonya merkezli ZMP ile bir ortaklık kuran ve bu çerçevede kurduğu alt şirket üzerinden kendi insansız hava aracı (drone) modellerini üretmeye başlayan Sony, çalışmalarının

Facebook

Twitter