iPhone 6 plus alev aldı!

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Bildiğimiz üzere son dönemde akıllı telefonların patlaması ve alev alması gündemde. Bu sorunun bu kadar irdelenmesi ve lityum-iyon bataryaların güvensiz olduğunun gündeme getirilmesinin nedeni şüphesiz Samsung'un Note 7 fiyaskosu. Bildiğimiz üzere

sahip olduğu özelliklerle bütün dikkatleri üzerinde toplayan telefon, bataryasında meydana gelen sorun nedeniyle Samsung tarafından piyasadan toplatılmıştı.

Benzer sorunların diğer marka ve modellerde de yaşandığı biliniyor. Esasen bu zamana kadar çok sayıda akıllı telefon patladı veya alev aldı. Fakat son 5-6 ayda insanlar bu konuda daha çok duyarlı olmaya başladı.
Bir telefon patlama hadisesi daha bu kez Avustralya Queensland'da yaşandı. iPhone 6 Plus sahibi bir kişi, çatlak ekran ve yetersiz batarya sorunuyla telefonu servise götürdü. Tam telefonla alakalı sıkıntılarını anlatmaya başladığında, telefonun üzerinden bir anda dumanlar çıkmaya başladı. Telefonun yanma anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

İşyeri sahibinin temkinli davranması sonucu, telefondan tüten dumanlar çoğalmadan yangın söndürme tüpüyle söndürüldü. Telefonun neden yandığı henüz bilinmiyor. Konuyla alakalı telefon sahibinden, tamir servisinden veya Apple cephesinden herhangi bir açıklama yapılmadı.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
YORUMLAR 0
BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
Okunma 262 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Facebook

Twitter