Alonso, McLaren'ı Hamilton yüzünden terk etmemiş - Hürriyet

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Alonso, McLaren'ı Hamilton yüzünden terk etmemiş
Hürriyet
Mercedes, Nico Rosberg'in yeri için pilot arayışlarına girerken koltuğun en büyük adaylarından birisinin Fernando Alonso olduğu düşünülüyor. Ancak Hamilton ve Alonso'nun 2007 yılında geçirdiği tartışmalı sezon, Alman

Mercedes, Nico Rosberg'in yeri için pilot arayışlarına girerken koltuğun en büyük adaylarından birisinin Fernando Alonso olduğu düşünülüyor.

Ancak Hamilton ve Alonso'nun 2007 yılında geçirdiği tartışmalı sezon, Alman takımın kafasını karıştırıyor.

İspanyol AS gazetesine verdiği bir röportaj konuşan Alonso "2007 yılında McLaren'ı Hamilton yüzünden bırakmadım."

"İlk başta takım arkadaşımın Kimi Raikkonen olacağı söylenmişti fakat Kimi Ferrari'ye gitti. Sonra Montoya olacağı söylendi ancak o da sakatlandı. Sonra de la Rosa olacağını söylediler. Ama sezon başlamasına birkaç ay kala Hamilton ismi ön plana çıktı. Ben de tamam dedim."

"Çok güçlü olması herkes için sürpriz oldu. Ne yazık ki takım bunu (iki hızlı pilotu) yönetmekte zorlandı. Bugün Verstappen'le olan politik şartların benzeri oluştu. O dönem sembol niteliğindeydi. Sonuç olarak kötü bir yönetimden dolayı hem markalar hem de sürücüler şampiyonluğunu kaybettik."

"Arac hemen kazanabilecek hızdaydı. 2007 yılı değişim niteliğindeydi ve Bridgestone lastikleri farklı özelliklere sahipti. Araç farklıydı ve çok fazla kayma vardı. Sürüş şeklimizi değiştirmek zorunda kaldık. Tüm bunlar Hamilton'a yardımcı oldu ve kısa sürede gerçek bir rakip oldu. En iyi araçla her iki şampiyonluğu da kaybettik ve bu durum takımı değiştirmem için iyi bir sebepti."

"En iyisini yapabilmem için yüzde yüzünü verebilecek bir takıma ihtiyacım var. Takım eğer baskıyı beklendiği gibi yönetemez ve yanlış yönde giderse ben de motivasyonu başka yerde ararım. Eğlenmek için buradayım ve yüzde yüzümü veriyorum. Eğer bir takım beklediğimi vermezse o zaman daha önce yaptığım gibi takım değiştiririm" dedi.

Alonso, McLarenı Hamilton yüzünden terk etmemişTarafından hazırlanmıştır.

Okunma 1383 defa
Подробнее на сайте: http://my-houseroom.ruhttp://body-treatment.ru http://joomspider.com http://java-code.ruhttp://grand-finance.ruhttp://health-treatment.ruhttp://maintain-health.ru http://repair-dwelling.ruhttp://choose-house.ruhttp://tryjoomla.net http://my-immobility.ruhttp://dohodok.ru http://buy-immobility.ru http://kupil-jilie.ru
http://leadnews.ru

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Facebook

Twitter