RIZA ÇALIMBAY, BURAK YILMAZ'IN FENERBAHÇE MAÇINDA OYNAYACAĞINI AÇIKLADI

Öğeyi Oyla
(0 oy)

söyledi.

Hafta sonu sahalarında Fenerbahçe ile önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını belirten Çalımbay, "Bu maçın Trabzonspor camiası için çok önemli olduğunu biliyoruz. Maçı gergin hale getirenler de var, gerçekten olmaması gerekiyor. Bu derbi maçı adı üstünde. Bu maçı mutlaka çok iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor." diye konuştu.

Riza Calimbay Trabzonspor

Çalımbay, Fenerbahçe maçını tek bir maç gibi görmenin yanlış olduğunu da aktararak, "Ligde geleceğimiz yer, alacağımız galibiyetler önemli. Galatasaray'ı yenip nasıl çıkış yakaladıysak Fenerbahçe maçını kazandığımız takdirde aynı şey olacağını düşünüyorum. Biletler, bitti. Herkes dört gözle bu maçı bekliyor ama soğukkanlılıkla bekleyeceğiz. Taraftarlarımız gereken desteği zaten verecek, oyuncularımız da bu maçın bilincinde. Bize yakışır bir şekilde saha içinde ve dışında inşallah bu maçı bitireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

"Burak %99 oynayacak"

"Novak, yüzde 90 oynamayacak. Sakatlığı nüksetti. Burak, yüzde 99 oynayacak. Hafif antrenmanlara başlayacak. Novak'ın olmadığı yerde değişiklik mecburen yapacağız. Hubocan cezalı, Mustafa sakat. Bu durumu mazeret olarak göstermeyelim. Hangi arkadaşımız oynarsa oynasın en güzel şeyi yapacağına yürekten inanıyoruz. Kadromuzu netleştirmedik."

Burak Yilmaz Trabzonspor

"Bugün, yarın sakat arkadaşların durumu belli olduktan sonra karar vereceğiz. Bu maçta kimin oynayıp oynamayacağı sorun değil. Önemli olan bu maçı kazanmamız. Ligdeki tek maçımız Fenerbahçe maçı değil. Bizim amacımız Trabzonsporumuzu çok iyi yerlere getirmek ve bunun başlangıcı da Fenerbahçe maçıdır."

"Takımı aşağıya çekmeye gerek yok"

"Bizim bu maçı mutlaka iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor. Benim Trabzon'da gördüğüm şey, arkadaşlar eleştirmeyi çok seviyorlar. Kötüyken kötü olmayı daha çok seviyorlar, mutlu oluyorlar mı böyle bilmiyorum. Bu takıma destek vermek gerekiyor, bulunduğu yer kötü yer değil."

"İlk başladığımız yer kötü şu anda iyi yerdeyiz, bu takımı aşağıya çekmeye gerek yok. Bir sürü şeyle uğraşıyoruz. Takımı iyi yere getirmek oyuncu kazanmak istiyoruz. Bütün camiayı bütünleşmeye çağırıyoruz. Bu yönlerde giderseniz Trabzonspor'a büyük faydası olur."

"Rodallega'yı kullanmaya çalışıyoruz"

Rodallega Antalyaspor - Trabzonspor 0422017

"Rodallega'nın sözleşmesinde bir madde var. Onu kullanarak Rodallega'ya transfer teklifi gelebilir, bu gayet normal. Dün yönetimle konuştuk, bu konu kapandı. Rodallega gibi diğer arkadaşlar da var, oynayamadıkları için gitmek isteyen. Bunlar normal, oyuncularımızın hepsi aynı ayarda. Transfer oldukları takımların en iyileri. O yüzden oynadıklarında mutlu olacaklar."

"Biz, Rodallega'yı kullanmaya çalışıyoruz ama onun olduğu yerde Burak var, N'Doye var. Arkadaşlarıyla uyumu çok iyi, bizim söylediğimiz şey Rodallega'nın oynamadığı zaman üzüldüğü yoksa başka bir sorun yok. Bu söylentilerden sonra da görüşüyoruz, sıkıntısı yok, mutlu ve çalışmalarını sürdürüyor."

Okunma 560 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Facebook

Twitter