Klinçe: Türk Tiyatrosu Her Zaman Halkıyla Beraberdir Özel

Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

Üsküp Türk Tiyatrosu, Cuma ve Cumartesi günleri Roland Schimmelpfenning'in yazmış olduğu ve İvana Angelovksa'nın

yönettiği "Peggy Pickit Tanrının Yüzünü Görüyor" adlı oyun tiyatro severlerle buluşturacak.

Üsküp Komedi Tiyatrosu'nda 2 ve 3 Eylül tarihlerinde saat 20.00'da sahne alacak oyun hakkında bugün basın toplantısı düzenlendi.

Üsküp Türk Tiyatrosu Müdürü Atilla Klinçe düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Milli Kurum Türk Tiyatrosu 2016 programının ikinci oyununu Cuma ve Cumartesi günleri Komedi tiyatrosunun sahnesinde Schimmelpfenning'in yazmış olduğu ve İvana Angelovksa'nın yönettiği "Peggy Pickit Tanrının Yüzünü Görüyor" oyunu seyircilerimizin karşısında sunacağız. Bu oyunun bütün hasılatı Üsküp yöresinde meydana gelen sel felaketinin mağdurlarına bağışlayacağız. Türk Tiyatrosu her zaman halkıyla beraberdir ve duyarlıdır." dedi. Sözlerinin sonunda Müdür Klinçe, tüm tiyatro severleri sunulacak tiyatro oyununa davet etti.

İvana Angelovksa ise oyun hakkında bilgi vererek bu oyunda iki lift arasındaki hikayenin anlatıldığını ifade etti.

Cuma ve Cumartesi akşamları galası yapılacak oyunda Liz rolünü Nesrin Tair, Frank Rolünü Osman Ali, Martin rolünü Erman Şaban ve Karen rolünü Suzan Akbelge üstleniyor.

Tiyatro oyunun giriş fiyatı 100 denar olup toplanacak bütün hasılat Üsküp bölgesindeki selzedelere bağışlanacaktır.

Tiyatro Müdürü Klinçe açıklamasında ayrıca, 5 Ekim'de yılın son oyuna hazırlandıklarını belirtti. Klinçe, Shakespeare'nin yazmış olduğu "Othello" oyununun Deyan Traykovski yönetmenliğinde Kasımın sonlarına doğru galasını yapacaklarını da ifade etti.

Okunma 591 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Eylül 01 2016

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Facebook

Twitter