KKTC Balkan Temsilciliği için Üsküp'te görüşüldü

Öğeyi Oyla
(0 oy)

26 Nisan Perşembe günü KKTC Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Sn. Ünsal Üstel ve KKTC Fahri Turizm ve Kültür Ataşesi Sn. Necati Şaşmaz, Girne UBP Gençlik Kollarından Emre Üstel'en oluşan heyet Türk Demokratik Partisi Genel Merkezini ziyaret ettiler.

26 Nisan Perşembe günü KKTC Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Sn. Ünsal Üstel ve KKTC Fahri Turizm ve Kültür Ataşesi Sn. Necati Şaşmaz, Girne UBP Gençlik Kollarından Emre Üstel'en oluşan heyet Türk Demokratik Partisi Genel Merkezini ziyaret ettiler. Genel Merkezimizde gerçekleşen ziyaret esnasında TDP Genel Başkanı Sn. Dr. Kenan Hasip, Devlet Bakanı Sn. Hadi Nezir ve TDP'nin kamu kuruluşlarında çalışan yöneticileriyle görüşme gerçekleşti.

Görüşmede ilk önce Türk Demokratik Partisi hakkında kısaca bilgi veren TDP Genel Başkanı Dr. Kenan Hasip'in ardından, Yavru Vatan KKTC'nin güzelliklerini tanıtmak için söz alan Bakan Sn. Ünsal Üstel, önümüzdeki yıllarda turizmde işbirliğinin pekiştirilmesi doğrultusunda göstermiş olduğu çabaları dile getirdi. Ayrıca Makedonya ve KKTC arasındaki siyasi ve toplumsal ilişkilerin ilerletilmesi konusunda da fikirler görüşüldü.

Genel Merkezdeki görüşmeden sonra yavru vatan KKTC heyetin onuruna verilen yemekte Gençlik Forumu Başkanımız Bilgin Demir, Devlet Bakanımız Sn.Hadi Nezir ve KKTC Turizm Bakanı Ünal Üstel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede 2 hafta önce Ulusal Birlik Partisi Gençlik Kolları davetlisi olarak gerçekleştirdiğimiz KKTC ziyaretini değerlendirerek aynı zamanda Lefkoşa'da imzalanan protokol anlaşmasında da belirttikleri gibi ileriki dönemde Balkanların merkezi Üsküp'te KKTC'nin Balkan Temsilciliğinin açılması konusunda çalışmalarının öncüsü olacaklarını belirtti.

Diğer yandan Başkanımız Bilgin Demir KKTC Ulusal Birlik Partisi Girne Gençlik Kolları temsilcisi Emre Üstel ile ikili görüşme gerçekleştirerek ileride yapılabilecek projeler konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Okunma 145570 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Temmuz 17 2012

1 yorum

  • Yorum Linki Nestor Nisan 17 2019 yazan Nestor

    If you are going for most excellent contents like I
    do, just go to see this web site daily for the reason that it offers feature contents, thanks

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Facebook

Twitter