TDP Milletvekili Hasani’den Zaman’a Verilen Desteğe Kınama Özel

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Makedonya ve Türkiye arasındaki ilişkliler yıllardır her iki ülke insanı tarafından dikkatle izlenmiş ve her iki ülkenin insanları bu ilişkileri daha üst seviyeye çıkarmak için çaba sarfetmiştir. Dün Makedonya hükümeti tarafından gereken şartları yerine getirmemesi durumunda bile "Zaman Gazetesi" nin desteklenmesi yönünde sunulan 14.000 euroluk yardım, iki ülke arasında mevcut ilişkileri derinden yaralamıştır.

Bu "Yazılı Basının Subvansiyon" yasa teklifi bütçe görüşmeleri döneminde meclise Ekim ayında ulaşmış fakat milletvekilleri tarafından yoğun eleştiriye maruz kalmıştır. TDP olarak bu yasa teklifini bizler de kabullenmeyip yasaya destek vermedik ancak yine de meclisten geçmeyi başaran bu yasa daha sonra yürürlüğe girmiştir.

Bunun sonucu Makedonya hükümeti dün almış olduğu karar doğrultusunda 14.000 euro değerinde ki yapmış olduğu yardım sonucu "Zaman Gazetesi" ni ayakta tutmaya çalışarak her iki ülkenin ilişkilerine gölge düşürmüştür. Bu doğrultuda hükümetin almış olduğu bu yanlış kararın bir an önce düzeltmesini temenni eder, bu kararı kınadığımızı belirtir, Makedonya ve Türkiye ilişkilerinin değerinin 14.000 euro olmadığını hükümete hatırlatmak ise boynumuzun borcu olduğunu belirtmek isterim.

Saygılarımla

Dr.Yusuf Hasani

TDP Milletvekili
Okunma 616 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Facebook

Twitter