TDP GK: 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Makedonya’ya Yansıması Özel

Öğeyi Oyla
(0 oy)
14 Temmuz, Cumartesi akşamı Üsküp Çifte Hamam’da Türk Demokratik Partisi Gençlik Kolları ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Makedonya’ya Yansıması’ konulu fotoğraf sergisi ve anma programını düzenliyor.

Yapılan açıklamaya göre :

''Bizler Makedonya’daki Türk gençliğini temsilen milli iradeye karşı haince planlar yapanları her zaman kınadık ve kınayacağız. Darbe girişiminin yapıldığı geceden itibaren büyüklerimizle birlikte Anavatanımıza destek olmak amacıyla sokaklardaydık. Biz yarın ne olur acaba hesapları yapanlardan hiçbir zaman olmadık. Kayıtsız ve şartsız milli iradeyi destekledik. Evet, gençler olarak biz bu hain girişimi unutmadık ve unutmayacağız. Zaten 2 yıldır da düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerde bunu görebilirsiniz.

Örneğin darbe girşimden 1 yıl sonra Gençlik Kolları olarak Köprülü’de duygu dolu çok samimi bir 15 Temmuz etkinliğine imza attık. Bunun akabinde geçen yıl da 15 Temmuz’da düzenlenen anma törenlerinde gençlerimizle birlikte anavatanımız Türkiye Cumhiriyeti’ne olan bağlılık ve sadakatimizi gösterdik. Başta GK başkanımız Sait Aleivi ve Genel Başkanımız Beycan İlyas da bizleri bu konularda her zaman destekleyip yönlendirdiler. İşte yarın akşam saat 19:00 da düzenleyeceğimiz program da bunun bir kanıtı aslında.

Buradan sizin aracılığınızla tüm milletimizi programımıza davet etmek istiyorum. Programımızda 15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimiz minnetle ve duayla anılacak. Bunun yanısıra 15 Temmuz hakkında yazı okunacak ve konuşmalar yapılacak. Bunun dışında da hem Türkiye hem de Makedonya dan 15 Temmuz konulu fotoğraflarla katılımcılara 15 Temmuz’u hatırlatmayı hedefliyoruz.''

TDP Gençlik Kolları

Basın Dairesi
Okunma 1708 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Temmuz 13 2018

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Facebook

Twitter