Üsküp’te yayınlanan Köprü Dergisi 16 yaşında Özel

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yayınlanan “Köprü” Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi 16. yıldönümünü kutluyor. Makedonya’nın başkenti Üsküp’te üniversiteli

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yayınlanan “Köprü” Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi 16. yıldönümünü kutluyor.

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te üniversiteli öğrenciler tarafından çıkarılmaya başlanan “Köprü” Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi 16. yıldönümünü kutluyor. Köprü Dergisi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “25 Ocak 2002 yılında yayınlanan dergimizin ilk sayısından itibaren başta kendimizi, insanımızı, toplumumuzu, ait olduğumuz medeniyetin değerlerini anlamaya ve anlatmaya gayret gösterdik” denildi.

Köprü Dergisi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu topraklarda kültür, sanat ve edebiyattaki varlığımızı sürdürmek amacıyla yola çıkan dergimiz 16 yaşında!

25 Ocak 2002 yılında yayınlanan dergimizin ilk sayısından itibaren başta kendimizi, insanımızı, toplumumuzu, ait olduğumuz medeniyetin değerlerini anlamaya ve anlatmaya gayret gösterdik. Tüm bunları yaparken tek gayemiz vardı: Köprü olabilmek ve kıyamete kadar Köprü kalabilmek. Meselemiz bu topraklarda Türkçe’yi yaşatmak, ortak milli ve manevi hafızamızı diri tutmak ve bu “kutlu derdi” gelecek nesillere aktarmak oldu.

Bu vesileyle 16 yıllık edebiyat yolcuğumuzda dergimize katkı sunan tüm yazar, şair dostlarımıza ve pek tabi çok değerli okuyucularımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da insandan insana, medeniyetten medeniyete, geçmişten bugüne, bugünden ileriye velhâsıl gönülden gönüle “Köprüler” inşa etmeye devam edeceğiz.

16. yılımız kutlu olsun!”

Okunma 242 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Facebook

Twitter