Seçimler 2017: TDP Basın Toplantısı Özel

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel başkanı Beycan İlyas bugün 15 Ekim tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerle ilgili basın toplantısı düzenledi.
Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel başkanı Beycan İlyas bugün 15 Ekim tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerle ilgili basın toplantısı düzenledi. İlyas, TDP’nin yerel seçimlere katılacak adaylarıyla parti genel merkezinde basının karşısına geçti. Beycan İlyas açıklamasında ülkenin tekrar kritik bir dönemden geçtiğini ifade ederek Türk Demokratik Partisi olarak üzerine düşen sorumlulukları almaktan imtina etmeyeceklerini kaydetti.İlyas açıklamasının devamında, “Ülkemiz için hayati önem taşıyan 15 Ekim yerel seçimlerinde TDP bir zafer daha imza atmaya hazırlanıyor” dedi. Bugüne kadar yerel yönetimde de TDP’nin Türkleri söz sahibi yaptığını söyleyen İlyas, “Türk Demokratik Partisi çok sayıda şanlı al yıldızlı bayrağımızın dalgalanmasını sağlama şerefine nail olmuştur. Bu topraklarda varlığımızın ve bekamızın teminatı olan anadilimiz Türkçemizi de belediyelerde resmi dil olarak kullanmasını sağlamıştır” ifadelerini kullandı.Beycan İlyas açıklamasının devamında, “Önümüzdeki seçimlerde Merkez Jupa ve Vrapçişte belediyelerinde belediye başkanlığı için adaylarımızı gösterdik. Üsküp Büyükşehir Belediyesi, Çayır Kalkandelen, Gostivar, Manastır, Ustrumca belediyeleri de dahil olmak üzere toplam 26 belediye meclis üyeliği için seçim yarışına girecek adaylarımızı belirledik” dedi. İlyas, “Sloganımız ‘Başarıya Sizinle…’ yapamayacaklarımızı şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da vadetmiyoruz. Önemli bir kısmını gerçekleştirdiğimiz vaatlerimizin ise hala arkasındayız. Biz bu ülkenin ve bu milletin herşeyin en iyisine layık layık olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden attığımız her adımda, yaptığımız her işte, söylediğimiz her sözde halkımızın istekleri ve itibarı bize yol gösterdi. Ve bugün hedeflerimize en yakın olduğumuz gündür. Zira yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” sözlerini kullandı.

‘Bizim İçin Oylar Kadar Seçilen Üyelerimizin Vereceği Hizmet de Önemli’

Açıklamasının devamında seçimlerden beklentileri hakkında da açıklamalarda bulunan İlyas, “Makedonya siyasi sahnesinde TDP sadece Türk partileri arasında değil bütün partiler içerisinden geçen seçimlerde altıncı en büyük parti halindeydi. Dolayısıyla hedefimiz bizim her zaman en yukardadır. Bizim için sayılar önemli olduğu kadarıyla belediyelerde seçilen konsey üyelerinin yerel halka vereceği hizmet de önemlidir” şeklinde konuştu. Türk Demokratik Partisi, yerel seçimlerde iki belediyede belediye başkanlığı ve 26 belediyede konsey üyeliği için yarışacak.

TDP Belediye Başkan Adayları:

1. Ariyan İBraim – Merkez Jupa

2. Erdal Ahmedi – Vrapçişte

Konsey üyeliği için TDP’nin kendi başına gösterdiği liste başı adayları:

1. Adem Bayram – Çayır

2. Özkan Bayram – Gostivar

3. Gülşen Nuhi – Kalkandelen

4. Yakup Emruli - Tearce

5. Bekir Elezi – Vrapçişte

6. Asim Asan – Merkez Jupa

7. Elmedin Karareşit – Plasnica

8. Amid Memed – Studeniçan

9. Enis Ömer – Radoviş

10.Marem İsmailov – Konçe

11.Payazit Murati – Mavrovo Rostuşe

12.Eskan Şerifoski – Dolneni

13.Bülent İsinov – VasilevoTDP’nin VMRO-DPMNE liselerinde gösterdiği adaylar:

1. Gülbaki Mehmed – İştip

2. Şaban Mustafov – Valondova

3. Erdal İdrizov – Doyran

4. Besim Ahmedov – Köprülü

5. Ercan Kopov – Demir Kapı

6. Cemal Alindri – Resne

7. Enver Nuredinovski – Kırçova

8. İsa İbişev – Manastır

9. Sinan Mustafov – Ustrumca

10.Caner İsmail – Ohri

11.Alil Grutkov – Pehçevo

12.Sait Aleivi - Üsküp

Kaynak: yenibalkan.com
Okunma 658 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Eylül 21 2017
Подробнее на сайте: http://tryjoomla.net http://buy-immobility.ru
http://joomspider.comhttp://repair-dwelling.ru http://java-code.ru
http://dohodok.ru http://grand-finance.ru http://my-immobility.ru
http://choose-house.ru http://body-treatment.ruhttp://my-houseroom.ruGo to top of pagehttp://kupil-jilie.ruhttp://health-treatment.ruhttp://leadnews.ru
http://maintain-health.ru

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Facebook

Twitter