Seçim Sonuçları Dünyanın Dört Bir Yanında Kutlanıyor Özel

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti'nin zafer ilan etmesi, dünyanın dört bir yanında coşkuyla kutlanıyor.

Aralarında Fransa, Almanya, İsveç ve Hollanda'nın da olduğu ülkelerde yaşayan gurbetçiler, Türk bayraklarıyla sokaklara çıkarak kutlama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim başarısı, Suriye'deki Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatları bölgelerinde de kutlandı. Halep'in Azez ilçesine bağlı Siccu Köyü'nde bir araya gelen Suriyeliler sevinç gösterisinde bulundu.

Katar'ın başkenti Doha'nın turistik mekanlarından "Vakıf Çarşısı"nda bir Katarlı, Erdoğan'ın başarısını kutlamak amacıyla tatlı dağıttı. Ayrıca Doha'daki Sheraton otelin ön yüzüne Erdoğan'ın fotoğrafı ve Türk bayrağı yansıtıldı.

Sırbistan'daki Boşnak nüfusun yaşadığı Sancak bölgesi de seçim kutlamalarına ev sahipliği yaptı. Bölgenin en büyük şehri Novi Pazar'da araçlarıyla şehir turu atan yüzlerce Boşnak, daha sonra şehir meydanında toplandı. Kalabalık grup ellerinde Türkiye ve Sancak bayrakları taşıyarak, uzun uzun "Recep Tayyip Erdoğan" ve "Türkiye" sloganları attı.

Makedonyada yaşayan soydaşımız da Üsküp,Kalkandelen,Vrapçişte,Gostivar, Yukarı Banisa,Radoviş, Ohri gibi şehirlerde gece boyunca kutlamalar düzenlendi.

Kaynak: TRT Haber, AA
Okunma 707 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Haziran 25 2018

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Facebook

Twitter