Bulgaristan’da birinci sınıf öğrencilerine devlet desteği verilecek Özel

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Bulgaristan’da yeni 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başında birinci sınıfa gidecek 46 bin çocuğun ailesine 250 leva yardım ödenecek.

Hükümet, çocukları birinci sınıfa gidecek olan geliri düşük ailelere bir kereye

mahsus olarak 250 leva miktarında yardım ödenmesi kararı aldı. Bu kaynaklarla önümüzdeki Eylül ayında ilköğretime ilk defa ayak basması beklenen yaklaşık 46 bin çocuğa destek verilecek. Bir kereye mahsus olmak üzere yapılan 250 leva miktarındaki yardım, Aile Yardımı Ödeneği Kanunu çerçevesinde yapılıyor.

Çocuklarının ilk defa bir devlet veya belediye okuluna kaydını yaptıran ailelerin bu yardımı almaya hakkı vardır. Başka zorunlu bir koşul da aile fertlerinin önceki 12 ayda aylık ortalama gelirinin 400 levanın altında veya eşit olmasıdır.

Bu yardım Çocuk Koruma Kanunu çerçevesinde engelli çocukların, yetim çocukların ve koruyucu aileler, akrabalar ve yakınlarının yanına yerleştirilen çocukların ailelerinin gelirine bakılmaksızın ödenecek.

Destek ödenmesine ilişkin başvuru süresi, çocukların 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında birinci sınıfa kaydı yapıldıktan sonra 15 Ekim 2017 tarihinde dolacak.

kırcaalihaber.com

Okunma 656 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Facebook

Twitter